ثبت بیش از ۸۰۰ نیاز فناورانه در سامانه "تستا"

بر اساس اعلام شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری بیش از ۸۰۰ نیاز فناورانه در سامانه تستا به ثبت رسید.​​​​​​​
ثبت بیش از ۸۰۰ نیاز فناورانه در سامانه "تستا"

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف بهنقل از ایسنا، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی یا تستا را به منظور شناسایی نیازها و تقاضاهای پژوهشی و فناوری و برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران دستگاه‌های اجرایی و خریداران دستاوردها در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران در سال ۱۳۹۷ برگزار کرد.

اقدامات انجام شده در دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، در رابطه با تستا شامل تشکیل دبیرخانه دائمی، اطلاع‌رسانی نیازهای ثبت شده، پیگیری وضعیت تفاهم‌نامه‌های منعقده، پیگیری نیازهای پابرجای نهادهای متقاضی، دریافت پیشنهاد از نهادهای فناور و ارسال پیشنهادهای دریافتی و اطلاعات فناور به نهادهای متقاضی است.

برای شناسایی و دریافت نیازها از شرکت‌ها با بیش از ۷۰ سازمان و شرکت برای دریافت نیازهای صنعت و مستندسازی دقیق آنها جلساتی برگزار شد و با تلاش‌های انجام شده بیش از ۸۰۰ نیاز فناورانه در سامانه تستا به ثبت رسید.

تعداد نیازهای دریافت شده به تفکیک حوزه‌های مختلف صنعت شامل برق و انرژی ۲۸ نیاز، تجهیزات پزشکی ۵۸، خودرو ۲، ساختمان ۴، سایر صنایع ۱۲۰، شیمیایی ۵۶، غذایی ۴۳، فناوری اطلاعات ۵۶، کشاورزی ۴ و نفت و گاز ۳۸۰ نیاز اعلام شده است.

شایان ذکر است نمایشگاه تستا 98 از 26 تا 29 آذر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران سالن 7 دایر است.

۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۶
تعداد بازدید : ۶۳۷
کد خبر : ۸۶۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید