با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در فروردین ماه امسال درخصوص عظمت و اهمیت کالای ایرانی از این جهت که «محصول نهایی برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاری و کار و ابتکار قشرهای مختلف مردم و مسئولان است» و اینکه فعالان اقتصادی و تولیدگران با سرمایه‌گذاری، مسئولان با برنامه‌ریزی ، جوانان با دانش و طراحی و کارگران با کار و تلاش، محصولی به جامعه ارائه می‌کنند که مردم نیز علاوه بر نقش‌آفرینی در تولید، باید با تعصب و غیرت و خرید و مصرف کالای ایرانی از محصول نهایی این زنجیره‌ی کار و تلاش حمایت کنند. و در سال حمایت از کالای ایرانی و به منظور شناخت و استفاده جامع از قابلیت­ها و پناسیل­های فنی و تخصصی صنعتگران داخل کشور در زمینه تامین و ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز کشور، نمایشگاه ساخت و تولید ایرانی (تستا) با همکاری دبیرخانه شورای عالی عتف و مرکز همکاری های ریاست جمهوری راه اندازی می­گردد.

این نمایشگاه به منظور شناسایی نیازها و تقاضاهای پژوهشی و فناوری، بستر سازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری های توسعه یافته، برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران و خریداران دستاوردها و تقویت ارتباط با جامعه در فضایی به وسعت سه هزار مترمربع به نمایش نیازها و تقاضاهای پژوهش و فناوری خواهد پرداخت. این نمایشگاه فرصت مناسبی جهت تمرکز بر ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری کشور از طریق ارائه نیازها و تقاضاهای پژوهش و فناوری خواهد بود؛ با هدف ایجاد فضای تعامل بیشتر بین فعالان عرصه علم و فناوری و صاحبان تکنولوژی از طریق اطلاع رسانی نیازها و تقاضاها و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و نیازمندی های فناوری دستگاههای اجرایی و بخش های پژوهشی کشور برگزار می گردد.

مهمترین امتیاز عضویت در سامانه تستا برای دستگاههای اجرایی، سازمانها، شرکتهای دولتی و خصوصی؛ فرصت معرفی، ارائه نیازها و تقاضاهای پژوهش و فناوری از یک سو و ارائه محصولات، خدمات، سوابق و توانمندیها به طیف‌های مختلف مشتریان و کارفرمایان از سوی دیگر خواهد بود. لذا از شما بازدید کننده محترم دعوت می‌گردد جهت برخورداری از امکانات و مزایای این پرتال، نسبت به ثبت نام و عضویت در آن اقدام نمایید. لازم به یادآوری است عضویت و استفاده از اطلاعات و خدمات این پورتال برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی کاملاً رایگان می باشد.