اهداف کلی نمایشگاه

با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در فروردین ماه 1398 درخصوص عظمت و اهمیت کالای ایرانی از این جهت که «محصول نهایی برنامه‌ریزی، سرمایه‌گذاری و کار و ابتکار قشرهای مختلف مردم و مسئولان است»، می توان با ایجاد رونق تولید مشکلات معیشتی را حل کرد، استغناء کشور از بیگانگان و دشمنان را تأمین می کند، مشکل اشتغال را برطرف می کند و اینکه فعالان اقتصادی و تولیدگران با سرمایه‌گذاری، مسئولان با برنامه‌ریزی ، جوانان با دانش و طراحی و کارگران با کار و تلاش، محصولی به جامعه ارائه می‌کنند که مردم نیز علاوه بر نقش‌آفرینی در تولید، باید با تعصب و غیرت و خرید و مصرف کالای ایرانی از محصول نهایی این زنجیره‌ی کار و تلاش حمایت کنند. به منظور شناخت و استفاده جامع از قابلیت­ها و پناسیل­های فنی و تخصصی صنعتگران داخل کشور در زمینه تامین و ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز کشور، دومین نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) در سال 1398 راه اندازی می شود.

دومین نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) به منظور شناسایی نیازها و تقاضاهای پژوهشی و فناوری، بستر سازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری های توسعه یافته، برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران و خریداران دستاوردها و تقویت ارتباط با جامعه به نمایش نیازها و تقاضاهای پژوهش و فناوری خواهد پرداخت . این نمایشگاه فرصت مناسبی جهت تمرکز بر ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری کشور از طریق ارائه نیازها و تقاضاهای پژوهش و فناوری خواهد بود؛ با هدف ایجاد فضای تعامل بیشتر بین فعالان عرصه علم و فناوری و صاحبان تکنولوژی از طریق اطلاع رسانی نیازها و تقاضاها و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و نیازمندی های فناوری دستگاههای اجرایی و بخش های پژوهشی کشور برگزار می گردد.

مهمترین امتیاز عضویت در سامانه تستا برای دستگاههای اجرایی، سازمانها، شرکتهای دولتی و خصوصی؛ فرصت معرفی، ارائه نیازها و تقاضاهای پژوهش و فناوری از یک سو و ارائه محصولات، خدمات، سوابق و توانمندیها به طیفهای مختلف مشتریان و کارفرمایان از سوی دیگر خواهد بود. لذا از شما بازدید کننده محترم دعوت می‌گردد جهت برخورداری از امکانات و مزایای این پرتال، نسبت به ثبت نام و عضویت در آن اقدام نمایید. لازم به یادآوری است عضویت و استفاده از اطلاعات و خدمات این پورتال برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی کاملاً رایگان می باشد.