معاون پژوهش‌وفناوری وزیر علوم خبر داد

حمایت ۲.۵ میلیاردی وزارت علوم از تجاری‌سازی فناوری ساخت ایران

حمایت ۲.۵ میلیاردی وزارت علوم از تجاری‌سازی فناوری ساخت ایران
معاون پژوهش‌وفناوری وزیر علوم با بیان اینکه در نوردهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش‌، فناوری و فن‌بازار بنا داریم به پژوهش‌های کاربردی و تولیدی که توجیه اقتصادی دارند، توجه ویژه‌ای کنیم، گفت: بر این اساس تا سقف ۲.۵ میلیارد تومان از منابع مالی وزارت علوم در جهت تجاری‌سازی اختصاص داده شده است.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی عتف به نقل از ایسنا، دکتر مسعود برومند امروز در افتتاحیه نوزدهمین "نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار" و "ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران" اظهار کرد: با برگزاری این نمایشگاه تلاش می‌کنیم تجاری‌سازی محصولات فناورانه توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه کارگاه‌هایی در این نمایشگاه برگزار می‌شود، افزود: ۱۹۹واحد فناور و دانشگاهی در نمایشگاه شرکت کردند و صد سرمایه‌گذار نیز حضور دارند.

برومند خاطرنشان کرد: فناوری‌ها در همه حوزه‌ها از جمله انرژی، آب، سلامت، بیوتکنولوژی، محیط زیست در این دوره از نمایشگاه ارائه شده است.

دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نمایشگاه تقاضامحور "تستا" توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) برگزار می‌شود که می‌تواند محلی برای عرضه تقاضا باشد تا به واسطه فناوری‌های داخلی در آینده برطرف شود.

برومند خاطر نشان کرد: نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری زمینه سرمایه‌گذاری و اشتغال دانش‌بنیان را فراهم می‌کند.

وی گفت: در کشور نیاز داریم طرح‌های کسب و کار دارای توجیه اقتصادی توسعه پیدا کند، از این رو طرحی مبنی بر اعطای گرنت را در نظر گرفته‌ایم.

برومند تصریح کرد: این گرنت مجموعا به میزان دو و نیم میلیارد تومان و حداکثر برای هر طرح ۲۵۰ میلیون تومان اختصاص می‌یابد.

وی گفت: همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی در این دوره از نمایشگاه درصدد برآمده است تا سهم موثری در فروش شرکتها داشته باشد.70 درصد هزینه‌های تجاری‌سازی با بهره یازده درصد را صندوق نوآوری و شکوفایی برای سرعت دادن به تجاری‌سازی طرح‌ها در نظر گرفته است

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۴۰ درخواست امضای تفاهم‌نامه در ابتدای نمایشگاه تایید شده است.

۳ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۵۳۷
کد خبر : ۶۹۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید